Zákaznický servis: +420 472 714 017

Fomtec ARC 3x3

Kód: 19 002 015
Fomtec AFFF-ARC 3x3 číst více
DPH: 21%
Dostupnost: Na dotaz
Cena na dotaz
Poptat cenu produktu
Fomtec ARC 3x3

Fomtec AFFF-ARC 3x3 je vysoce účinné, víceúčelové, film tvořící, pěnotvorné hasivo. Jedná se o ekologické hasivo šetrné k životnímu prostředí s vynikající hasební schopností. Jeho použití je velmi bezpečné.

Popis:
Fomtec AFFF-ARC 3x3 se používá ve 3% poměru přimíšení na hašení požárů nepolárních i polárních kapalin. Jeho hlavní výhodou je tedy použití ve stejném poměru přimíšení na všechny druhy požárů třídy B.
Výborné, film tvořící, vlastnosti hasiva znamenají, že se pěna rychle rozprostře v oblasti požářiště. V důsledku toho, je hasivo velmi účinné jak při hašení požárů nepolárních kapalin, tak zejména polárních látek, a to díky obsahu speciálních polymerů. Přestože je hasící pěna těžší než nepolární kapalina, nízké povrchové napětí ji udržuje na povrchu, čímž umožňuje účinně pokrýt hořící kapalinu. Zamezí se tak přístupu vzduchu, pěna nepolární kapalinu hasí a zároveň ochlazuje. Při hašení polárních kapalin vytváří polymerní membrána efektivní hasební deku. Účinkuje stejně dobře i u pěnu ničících kapalin, jako je třeba MTBE.

Typické použití hasiva
FOMTEC AFFF-ARC 3x3 je určen pro použití k hašení požárů třídy B nepolárních i polárních kapalin, tj. 2-propanolu, methanolu a jiných pěnu ničících látek, jako např. MTBE. Výhodou je poloviční spotřeba hasiva na požáry polárních kapalin oproti tradičnímu hasivu 3x6 se 6% přimíšením. Hasivo lze na požářiště dopravit proudnicí na střední či těžkou pěnu. Lze jej také použít v kombinaci se všemi hasícími prášky.

Hasební účinnost byla ověřena v souladu s EN 1568-3, EN 1568-4

Dávkování:
Fomtec AFFF-ARC 3x3 lze snadno dávkovat ve správném poměru přimíšení pomocí běžného zařízení, jako jsou:
- přenosné přiměšovače
- automatické přiměšovací systémy s regulátorem tlaku
- měchýřové nádrže
- obtokové přiměšovací systémy čerpadel
- přiměšovače ejektorových čerpadel samonasávací proudnice a trysky

Skladování/Životnost
Hasivo se vyznačuje dlouhou dobou životnosti - za standardních podmínek skladování až 10 let. Způsob skladování má vliv na skutečnou životnost hasiva.

Doporučené teploty pro uskladnění -15°C až +55°C, ideální v nerezových či plastových tancích/kontejnerech/kanystrech. V případě zmrznutí je hasivo po rozmražení znovu použitelné. Pro dopravu pěny v rámci jejího skladování je vhodné použít pouze jeden typ kovu u potrubí, armatur, čerpadel, cisteren, a to z důvodu možné elektromagnetické koroze.

Země původu: EU/Švédsko
Balení: 25 / 200 / 1000 litrů

Uvedená cena je za 1 litr

Druh pěnidla
Určení - třídy požárů
Vzhled
Poměr přimísení - nepolární kap.
Poměr přimísení - polární kap.
Poměr přimísení - smáčedlo
Měrná hmotnost
Sediment
Viskozita
Bod tuhnutí
Teplota uskladnění
Hodnota pH
Povrchové napětí
Schválení - certifikace
Hasicí schopnost - EN1568-3
Hasicí schopnost - EN1568-4
Hasicí schopnost - ICAO
Životnost

Nevíte si rady, potřebujete poradit s výběrem?

E-mail není ve správném tvaru!
Odeslat dotaz

Podobné zboží


Načítám...
Omezení provozu prodejny Ústí nad Labem v pondělí 24. června


Vážení zákazníci, na základě dočasného výpadku elektrické energie bude v pondělí 24. června naše kamenná prodejna v Ústí nad Labem fungovat v omezeném režimu. Na pobočce bude v tento den možný výdaj již objednaného zboží a příjem nových objednávek

Děkujeme za pochopení.

Omezení: prodejna v ÚL - 24. 6.