Zákaznický servis: +420 472 714 017

VIDEO: "Skrytá guma" v pěnidlech

 

Nová bezfluorová pěnidla jsou často velmi viskózní, což způsobuje (zejména bez použití speciálních přiměšovacích zařízení) problém s efektivním přiměšováním pěnidla.

Pro snížení viskozity pseudoplastických pěnidel se v některých bezfluorových výrobcích začal ve větší míře objevovat hydratovaný polymer, který Fomtec označuje jako "skrytou gumu"

Tato látka způsobuje zdánlivé snížení viskozity pěnidla. Stačí však, aby se vlivem kondenzace vody v nádrži, nebo netěsnosti nádrže, dostala do takového pěnidla trocha vody a jeho viskozita může rapidně vzrůst. Ze zprvu funkčního pěnidla s nízkou viskozitou se tak stává produkt až nepoužitelný, se kterým si při přiměšování neporadí ani speciální pístová přiměšovací zařízení typu Firemiks pro pseudoplastická pěnidla.

Fomtec již na začátku svého vývoje flurine free pěnidel odmítl využívání výše zmíněné látky pro produkci svých pěnidel a při kontaktu s vodou v nádržích SHZ či jiné požární techniky tak ke změně viskozity nedochází. Zároveň odběratelům jiných značek aktuálně radí, aby se svého dodavatele dotázali, zda u jeho produktu dojde k nárůstu viskozity při kontaktu s vodou.

Video zveřejněné majitelem společnosti Dafo Fomtec AB, Johnem O. Ottesenem, zachycuje působení přidaných polymerů na viskozitu vzorku pěnidla. Načítám...
Omezení provozu prodejny Ústí nad Labem v pondělí 24. června


Vážení zákazníci, na základě dočasného výpadku elektrické energie bude v pondělí 24. června naše kamenná prodejna v Ústí nad Labem fungovat v omezeném režimu. Na pobočce bude v tento den možný výdaj již objednaného zboží a příjem nových objednávek

Děkujeme za pochopení.

Omezení: prodejna v ÚL - 24. 6.