Zákaznický servis: +420 472 714 017

Požární vak TIGER M

Kód: 17 008 010
Požární vak TIGER M číst více
DPH: 21%
Dostupnost: Na dotaz
Cena na dotaz
Poptat cenu produktu
Produkt již není v nabídce
Požární vak TIGER M
Hasící zádový vak s motorovou proudnicí slouží při hašení drobných požárů, zahoření lesních podrostů, jako vybavení hlídek po likvidaci požárů, nebo při pálení klestí po lesní těžbě. Je vhodnou výbavou cisternových požárních vozů nebo terénních automobilů při obhlídce polesí v suchých měsících. TIGER je vhodnou alternativou ke klasickému hasícímu zádovému vaku Ermak, oproti kterému má však větší hasební účinek a větší pokrytí požáru.

Při hašení se využívá silného proudu vzduchu, který je v případě potřeby podpořen příměsí vody a tvoří tak spolu vodní mlhu. Silný proud vzduchu je tvořen dvoutaktním motorem o výkonu 0.75 kW a ventilátorem, který vzduch vhání do proudnice rychlostí 96,1m/s. V proudnici je vzduch smísen s vodou, která je čerpána z vaku o objemu 19,5 litrů. Množství vody hnané do proudnice je možné regulovat ventilem. V případě potřeby je možné hasební účinek podpořit pěnidlem, které je namícháno do vaku.

TIGER je dvouvrstvý, kdy vnější vak je vyroben z robustního nehořlavého materiálu, zatímco vnitřní vak je z materiálu roztažného, nepropustného a chemicky inertního. Vnější vak je vybaven nosným systémem skládající se z polstrovaných širokých zádových popruhů, bederního pásu a hrudních popruhu. Vnější vak je vybaven 5 úložnými kapsami a pásy pro uchycení ruční proudnice nebo ručního nářadí.

Výhodou je snadná manipulace a nasazení v těžkodostupných terénech. Pro doplnění vody stačí potok, pramen nebo i voda z kaluže. Vak je pro tyto účely vybaven objemným uzávěrem se sítkem, který umožňuje snadné doplnění v terénu. Uzávěr je osazen na místě, které umožňuje využít plnou kapacitu vaku.

Součástí každého balení hasícího zádového vaku TIGER M je ruční proudnice, pěnotvorný nástavec, transportní vak a originální příslušenství k foukači od jeho výrobce.

Výkon motoru
0,75 kW
Zdvihový objem
25 cm3
Objem nádrže
0.54 l
Hmotnost
5.4 kg
Rozměr motoru
33,5 x 27 x 97 cm
Objem vaku
19.5 l
Výška
47 cm
Šířka
36 cm
Hloubka
16 cm
Průtok vody
plný proud 2 l/min
Délka dostřiku
plný proud 6 m

Nevíte si rady, potřebujete poradit s výběrem?

E-mail není ve správném tvaru!
Odeslat dotaz

Podobné zboží


Načítám...
Omezení prodeje v pátek 3. února 2023

Prodejny v Teplicích a Ústí nad Labem budou v pátek 3. února uzavřeny.
 

Děkujeme za pochopení.

Uzavření prodejen 3. 2.