Zákaznický servis: +420 472 714 017

Speciální přiměšovač Firemiks 1-2-3-PP-F-ALU

Kód: 19 701 005-PP00180
Speciální přiměšovací zařízení vhodné pro přiměšování pseudoplastických i newtonských pěnidel s přiměšováním 1-2-3 % číst více
DPH: 21%
Dostupnost: Na dotaz
Cena na dotaz
Poptat cenu produktu
Speciální přiměšovač Firemiks 1-2-3-PP-F-ALU
Speciální přiměšovač Firemiks 1-2-3-PP-F-ALU
Speciální přiměšovač Firemiks 1-2-3-PP-F-ALU

Speciální přiměšovací zařízení vhodné pro přiměšování vysoce viskózních hasiv (pseudoplastická pěnidla), ale stejně tak i nízko viskózních pěnidel či smáčedel (newtonských pěnidel) v přesném poměru přimísení v širokém rozsahu průtoků a tlaků.


Přiměšovač od švédského výrobce, společnosti FIREMIKS AB pracuje na bázi pístového čerpadla, které pohání vodní čerpadlo (motor). Přiměšovač stačí připojit do hadicového vedení o odpovídajícím průtoku a tlaku a pomocí uzavíratelných ovládacích ventilů nastavit požadovaný poměr přimísení v poměru 1 % nebo 2 % nebo 3 %. Přiměšovací savičku se sacím nástavcem vložíme do nádrže s příslušným hasivem a otevřením kulového ventilu na sacím vedení dojde k automatickému přiměšování pěnidla do vodního proudu v nastaveném poměru přimísení.

Pro abnormálně vysoko viskózní hasiva lze pístové čerpadlo nahradit zubovým, které umožňuje přisávat pěnidla i  nejvyššími hodnotami viskozity.

  • Přiměšovač lze na přání dodat s volitelným příslušenstvím, jako je např. DRV (dosing relieve valve - přiměšovací pojistný ventil), který umožňuje při testování zejména fixních pěnotvorných stabilních hasicích zařízení otestovat funkčnost přiměšovače a přitom nasávané pěnidlo nevypouštět do vodního proudu, ale ve formě nesmíseného koncentrátu vracet zpět do nádrže s pěnidlem. To je vhodné zejména u přiměšovačů s vysokými průtoky, kdy každá minuta funkční zkoušky systému může stát vysoké částky v podobě spotřebovaného pěnidla. Díky DRV nemusí přijít ani kapka pěnidla nazmar.
  • Dalším zajímavým příslušenstvím je sada pro měření přesnosti přiměšování nebo sada pro orientační měření otáček pístové čerpadla, aby nedocházelo k jeho přetěžování.
  • Přiměšovač je možné dodat i v provedení z bronzu či nerezové oceli. Tyto varianty jsou vhodné zejména pro zamýšlené použití se slanou/mořskou vodou.
  • K dispozici je také varianta pro přiměšování kapaliny až do teploty +80 °C. Tato teplota je však z praktického hlediska u pěnidel naprosto nevhodná neboť k degradaci pěnidel dochází obvykle již při teplotách nad 60 °C.
  • Přiměšovač je možné dodat také ve fixní verzi určené pro zabudování do pěnotvorných SHZ nebo ve verzi pro zabudování do mobilní techniky, jako např. do cisternových automobilových stříkaček nebo pěnotvorných přívěsů či kontejnerů.
  • Přiměšovače lze v případě požadavku na velmi vysoké průtoky nad  10.000 l/min. instalovat paralelně a tím docílit extrémně vysokých průtokových parametrů.

S příchodem bezfluorových pěnidel, kdy u pěnidel s vyšší hasební schopností je vysoké hasební účinnosti dosaženo zejména díky přidaným polymerům, které činní pěnidla vysoce viskózními, je tento speciální přiměšovač vhodnou variantou všude tam, kde odpovídá průtokovým požadavkům uživatele, a kde v mobilní hasící technice není instalován speciální příměšovač pro použití pseudoplastických (vysoce viskózních pěnidel).


Varianty - označení verzí:
Firemiks 180 - 1-2-3-PP-F-ALU
180 - max. průtok v l /min
1-2-3 - možné nastavení poměru přiměšování pěnidla
PP - Piston pump - pístové čerpadlo
GP - Gear pump - zubové čerpadlo pro velmi viskózní pěnidla
F - fixní (vhodný pro zabudování do SHZ)
M - mobilní
ALU - hliníkové šasi
BRZ - Bronzové šasi
SS - Šasi z nerezové oceli

V případě jakýchkoliv konkrétních dotazů k tomuto produktu nás neváhejte kontaktovat.

Nevíte si rady, potřebujete poradit s výběrem?

E-mail není ve správném tvaru!
Odeslat dotaz

Podobné zboží


Načítám...
Omezení provozu prodejny Ústí nad Labem v pondělí 24. června


Vážení zákazníci, na základě dočasného výpadku elektrické energie bude v pondělí 24. června naše kamenná prodejna v Ústí nad Labem fungovat v omezeném režimu. Na pobočce bude v tento den možný výdaj již objednaného zboží a příjem nových objednávek

Děkujeme za pochopení.

Omezení: prodejna v ÚL - 24. 6.