Zákaznický servis: +420 472 714 017

Fomtec ARC 1x3

Kód: 19 002 010
Hasivo FOMTEC ARC 1x3 je určeno pro použití k hašení požárů třídy B uhlovodíkových paliv stejně jako polárních rozpouštědel, tj. 2-propanolu,... číst více
DPH: 21%
Dostupnost: Na dotaz
Cena na dotaz
Poptat cenu produktu
Fomtec ARC 1x3
Hasivo FOMTEC ARC 1x3 je určeno pro použití k hašení požárů třídy B uhlovodíkových paliv stejně jako polárních rozpouštědel, tj. 2-propanolu, methanolu a jiných pěnu ničících látek jako např. MTBE. Jeho výhodou je oproti tradičnímu hasivu 3x6 poloviční spotřeba u hašení polárních kapalin a třetinová spotřeba u kapalin nepolárních. Hasivo lze na požářiště dopravit proudnicí s přisáváním vzduchu /větší napěnění a menší dostřik/ i bez přisávání vzduchu /tj. s menším napěněním a delším dostřikem/. Také jej použít v kombinaci se všemi hasícími prášky. Výrobek je certifikován dle EN1568 a Lloyds

Popis:
Fomtec ARC 1x3 je víceúčelové, film tvořící pěnotvorné hasivo.
Jeho hlavní výhodou je 1% přimísení na hašení požárů uhlovodíkových paliv a v 3% přimísení na hašení polárních rozpouštědel.

Fomtec ARC 1x3 vytváří pěnotvorný film, který dokáže rychle pokrýt plochu požářiště. Výsledkem je vysoká efektivita při hašení uhlovodíkových paliv a s příměsí speciálních polymerů také velmi efektivní hašení polárních rozpouštědel.

Přestože je hasící pěna těžší než uhlovodíková kapalina, nízké povrchové napětí ji udržuje na povrchu a umožňuje účinně pokrýt hořící kapalinu.

Polymerní membrána vytváří efektivní hasební deku při hašení polárních rozpouštědel. Účinkuje stejně také u pěnu ničících kapalin jako je třeba MTBE.

Typické použití hasiva
Fomtec ARC 1x3 je nejúčinější jako
- pěnotvorné hasivo tvořící vodní film
- alkoholům odolná pěna

Hasební účinnost byla ověřena v souladu s EN1568, část 3 a 4.

Dávkování:
Fomtec ARC 1x3 může být jednoduše dávkován pomocí běžného pěnotvorného příslušenství.

Skladování/Životnost
Hasivo se vyznačuje dlouhou dobou životnosti - za standardních podmínek skladování až 10 let. Způsob skladování má vliv na skutečnou životnost hasiva.

Doporučené teploty pro uskladnění -18°C až +55°C, ideální v nerezových či plastových tancích/kontejnerech/kanystrech. V případě zmrznutí je hasivo po rozmražení znovu použitelné. Pro dopravu pěny v rámci jejího skladování je vhodné použít pouze jeden typ kovu u potrubí, armatur, čerpadel, cisteren, a to z důvodu možné elektromagnetické koroze.

Hasivo bylo testováno a certifikováno dle EN1568 část 3 a 4.
Země původu: EU/Švédsko
Balení: 25 / 200 / 1000 litrů

Uvedená cena je za 1 litr
Druh pěnidla
Určení - třídy požárů
Vzhled
Poměr přimísení - nepolární kap.
Poměr přimísení - polární kap.
Poměr přimísení - smáčedlo
Měrná hmotnost
Sediment
Viskozita
Bod tuhnutí
Teplota uskladnění
Hodnota pH
Povrchové napětí
Schválení - certifikace
Hasicí schopnost - EN1568-3
Hasicí schopnost - EN1568-4
Hasicí schopnost - ICAO
Životnost

Nevíte si rady, potřebujete poradit s výběrem?

E-mail není ve správném tvaru!
Odeslat dotaz

Podobné zboží


Načítám...
Omezení provozu prodejny Ústí nad Labem v pondělí 24. června


Vážení zákazníci, na základě dočasného výpadku elektrické energie bude v pondělí 24. června naše kamenná prodejna v Ústí nad Labem fungovat v omezeném režimu. Na pobočce bude v tento den možný výdaj již objednaného zboží a příjem nových objednávek

Děkujeme za pochopení.

Omezení: prodejna v ÚL - 24. 6.