Zákaznický servis: +420 472 714 017

Fomtec ENVIRO 3% ICAO

Kód: 19 002 365-0025
Syntetické hasivo bez obsahu fluorovaných látek určené pro hašení nepolárních hořlavých kapalin s použitím v leteckém průmyslu číst více
DPH: 21%
Dostupnost: Na dotaz
Cena na dotaz
Poptat cenu produktu
Fomtec ENVIRO 3% ICAO
Fomtec ENVIRO 3% ICAO

Fomtec Enviro 3 % ICAO je pěnidlo typu SFFF, zcela bez obsahu fluorovaných povrchově aktivních látek a polymerů (PFAS). Jedinečné složení hasiva Fomtec Enviro 3 % ICAO umožňuje vytvořenou pěnou rychle pokrýt povrch hořící kapaliny a dostat oheň pod kontrolu. Díky tomu je účinné při hašení požárů uhlovodíkových paliv a díky přítomností speciálních polymerů je účinné i při hašení polárních kapalin.

• Bezfluorové pěnidlo
• 100% biologicky odbouratelné
• Vynikající hasicí schopnosti
• Schválené dle standardu ICAO Level B 2013
• Pseudoplastické pěnidlo

Fomtec Enviro 3 % ICAO by měl být používán v 3 % přimísení s pitnou vodou pro hašení nepolárních kapalin. Pěnidlo Fomtec Enviro 3 % ICAO je určeno pro hašení požárů třídy B – nepolárních kapalin, a bylo speciálně testováno dle standardu ICAO LEVEL B (2013) pro hašení požárů leteckých paliv, jako je Jet A-1 nebo Jet B.

APLIKACE:
Fomtec Enviro 3 % ICAO byl vyvinut pro použití v letištních hasičských speciálech (ARFF), rychlých zásahových automobilech (RZA) a
ostatních letištních zásahových vozidlech, kde je rychlé uhašení požáru zásadní pro záchranu lidských životů. Fomtec Enviro 3 % ICAO lze aplikovat formou těžké, střední a lehké pěny. Fomtec Enviro 3 % ICAO je také účinný při hašení požárů třídy A, jako je dřevo, papír, textil atd.

HASICÍ SCHOPNOSTI A NAPĚNĚNÍ:
Hasicí schopnosti tohoto produktu byly zdokumentovány a ověřeny podle mezinárodních technických standardů uvedených v tomto dokumentu. Vlastnosti napěnění závisí na použitém příslušenství a dalších proměnných, jako je teplota vody a okolního prostředí. Průměrné napěnění je 7:1, průměrný čtvrtčas rozpadu pěny je 25:00 minut při použití normované proudnice UNI 86.

PŘÍSLUŠENSTVÍ:
Fomtec Enviro 3 % ICAO lze snadno dávkovat ve správném poměru přimísení pomocí konvenčních přiměšovacích zařízení. Zařízení by měla být navržena pro použití pseudoplastického typu pěnidla. Fomtec Enviro 3 % ICAO by měl být pro optimální hasicí schopnosti aplikován aspiračními výstřikovými zařízeními s napěněním více jak 7:1.

MÍSITELNOST:
Pro informace o mísitelnosti s jinými produkty kontaktujte prodejní tým Fomtecu. Informace o materiálové snášenlivosti naleznete v technické příručce FTA 20, která se tímto tématem zabývá.

SKLADOVÁNÍ / ŽIVOTNOST:
Při skladování v originálním neporušeném obalu bude mít výrobek dlouhou dobu životnosti. Dobu uskladnění přesahující 10 let lze dosáhnout v temperovaných podmínkách. Stejně jako u všech pěnidel závisí doba skladovatelnosti na teplotách a podmínkách při uskladnění. Doporučení pro skladování a kompatibilitu materiálů při manipulaci a skladování mimo originální obaly jsou vydána v technickém dokumentu Fomtec FTA 10.

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ:
Fomtec Enviro 3 % ICAO je složen ze speciálně vybraných surovin s ohledem na jejich hasicí schopnosti a jejich environmentální profil. Výrobek je zcela bez obsahu fluorovaných povrchově aktivních látek, polymerů, organohalogenů a neobsahuje proto žádné PFAS. Fomtec Enviro 3 % ICAO je 100 % biologicky odbouratelný. Manipulace s rozlitým koncentrátem nebo pěnotvorným roztokem (premixem) by však měla být prováděna v souladu s platnou legislativou. Kanalizační systémy mohou běžně pojmou pěnotvorný roztok založený na tomto typu pěnidla, avšak poraďte se předem s místními provozovateli kanalizační sítě a čističek odpadních vod. Kompletní informace naleznete v bezpečnostním listu. Další podrobné informace lze získat v technické příručce Fomtec FTA 40.

KONTROLY / TESTOVÁNÍ / ÚDRŽBA:
Pěnidlo by mělo být testováno jedenkrát ročně. Testování by měla provádět vhodná laboratoř pro analýzu pěnidel a měla by změřit: pH, specifickou hmotnost, napěnění, čas rozpadu pěny. Obaly by měly být pravidelně kontrolovány a místo uskladnění vybráno vhodně s ohledem na min. požadované kolísání teploty skladování. Teplota by měla být co nejstabilnější. Zároveň je třeba vyhnout se uskladnění pěnidla na přímém slunečnímu svitu nebo v blízkosti zdroje UV záření.

ENVIRO OD FOMTECU:
Označení Fomtec Enviro zahrnuje rozsáhlou řadu pěnidel bez látek PFAS, jež jsou vhodná pro zásahovou činnost jednotek požární ochrany a pěnotvorné stabilní hasicí zařízení. Pěnidla Fomtec Enviro jsou k dispozici pro hašení požárů třídy A - pevných látek i třídy B - hořlavých nepolárních i polárních kapalin. Produkty jsou dostupné pro aplikaci zařízeními na výrobu lehké, střední i těžké pěny.

MEZINÁRODNÍ TECHNICKÉ STANDARDY:
• ICAO LEVEL B

BALENÍ:
Hasiva jsou standardně dodávána v následujících baleních:
• 25 l – kanystry
• 200 l – sudy
• 1000 l – IBC kontejnery

ZEMĚ PŮVODU:
EU - Švédsko

Druh pěnidla
FFF - bezfluorové pěnidlo
Určení - třídy požárů
B - nepolární kapaliny
Vzhled
čirá až jemně nažloutlá barva
Poměr přimísení - nepolární kap.
3 %
Poměr přimísení - polární kap.
Neaplikuje se
Poměr přimísení - smáčedlo
0,5 - 1 %
Měrná hmotnost
1.01 g/cm3
Sediment
< 0,2 %
Viskozita
Pseudoplastické pěnidlo
Bod tuhnutí
0.1 °C
Teplota uskladnění
0 °C - 55 °C
Hodnota pH
6,5 - 8,5
Povrchové napětí
< 27 mN/m
Schválení - certifikace
ICAO LEVEL B
Hasicí schopnost - EN1568-3
N / A
Hasicí schopnost - EN1568-4
N / A
Hasicí schopnost - ICAO
LEVEL B
Životnost
> 10 let

Nevíte si rady, potřebujete poradit s výběrem?

E-mail není ve správném tvaru!
Odeslat dotaz

Podobné zboží


Načítám...
Omezení provozu prodejny Ústí nad Labem v pondělí 24. června


Vážení zákazníci, na základě dočasného výpadku elektrické energie bude v pondělí 24. června naše kamenná prodejna v Ústí nad Labem fungovat v omezeném režimu. Na pobočce bude v tento den možný výdaj již objednaného zboží a příjem nových objednávek

Děkujeme za pochopení.

Omezení: prodejna v ÚL - 24. 6.